Aktualności

Zaproszenie na spotkanie dotyczące Programu Czyste Powietrze

 

Wójt Gminy Radziejowice

informuje, że w dniu 2 października 2018r. o godzinie 18:00 w Gminnym Centrum Kultury „Powozownia” w  Radziejowicach przy ul. Sienkiewicza 6, odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu przygotowanego przez Ministerstwo Środowiska „Czyste Powietrze” zorganizowane przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wraz z Ministerstwem Środowiska oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podstawowym celem Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Program skupia się na:

  1. wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe,
  2. dociepleniu budynku, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej,
  3. montażu lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  4. instalacji odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
  5. montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

W trakcie spotkania będą udzielane informacje na temat zasad udzielania dofinansowania w ramach Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz wskazówki dotyczące wypełniania wniosku. Wnioski będą przyjmowane i rozpatrywane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 19 września 2018 11:24
Dokument wprowadzony do BIP przez: Hanna Kaniewska
Ilość wyświetleń: 139
19 września 2018 11:24 Hanna Kaniewska - Dodanie dokumentu. (Dokument opublikowany)
logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Radziejowice dostępna w cyberprzestrzeni" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zatrzymaj banner przewijany